O farmě

Rodinná farma Zetkových je pro vás otevřena po celý rok. Zabýváme se především chovem jehňat a ovcí. Chováme zde 100% plemeno Zwartbles a křížence s ovcí kamerunskou. Zákazníkům nabízíme jak chovné kusy, tak i jateční maso, které máme k odběru po předchozí domluvě. Díky křížení plemen získáváme delikátní a kvalitní maso podobné zvěřině. Dále se zabýváme chovem Starozagorských červených slepic, které jsou známi svou více užitkovostí (na vejce i maso). Zákazníkům můžeme dále nabídnout králíky a sezónně i kachny a husy. V budoucnu plánujeme zřídit i chov koz.

Naše farma navazuje na rodovou tradici předků, kteří ve Starých Ždánicích začali hospodařit již od druhé poloviny devatenáctého století. Hospodářství bylo zdárně rozvíjeno a rozšiřováno až do 50. let dvacátého století, kdy bylo hospodářství zabaveno a přetransformováno na JZD. V současné době jsou nemovitosti postupně navraceny a začínají být využívány opětovně pro rodinné hospodaření.

Dne 8.5.2014 se naše farma stala jedním z prvních nositelů certifikátu regionálního značení místních výrobců. Od té doby se mohou naše jehňata honosit značkou KRAJ PERNŠTEJNŮ regionální produkt®.