Nabízíme

Jehňata

Na jaře a podzim se nám rodí jehňata 100% plemena Zwartbles a kříženci s ovcí kamerunskou. Zákazníkům nabízíme jak chovné kusy, tak i jateční maso. Díky křížení plemen získáváme delikátní a kvalitní maso podobné zvěřině.

Plemeno Zwarbles se řadí mezi plemena s kombinovanou užitkovostí. Ovce jsou tak vhodné nejen pro chovné účely, ale i pro maso nebo mléko. Zwarbles znamená v překadu „černý s lysinou“, což plně vystihuje vzhled tohoto plemene. Typické je také bílé zabarvení zadních končetin a ocasu. Obě pohlaví jsou bezrohá a velmi klidná. Hmotnost jehňat se v 9 měsících pohybuje okolo 45 kg živé váhy. Hmotnost dospělých jedinců je 60 – 100 kg dle pohlaví.

Jehňata jsou k odběru obvykle 3 – 4 měsíce po narození. To znamená začátkem léta a zimy. V případě zájmu o jehňata či dospělé ovce, nás neváhejte hned kontaktovat.                 

Vajíčka

V malém množství můžeme nabídnout také domácí vajíčka od Starozagorských červených slepic, které jsou známi svou více užitkovostí (na vejce i maso). Slepice mají též volný výběh, a tak je můžete na naší farmě zpozorovat mezi ovcemi, husami či kachnami.                 

Kachny a husy

Na naší farmě naleznete sezónně také České husy, což je české národní plemeno husy domácí. Husy mají volný výběh. Nejsou tedy násilně vykrmovány ani drženy ve stísněných prostorech za účelem výkrmu. Husy dosahují váhy masa kolem 4 kg.

 Dalším sezónním zvířetem jsou kachny domácí, které jsou chovány ve stejných podmínkách jako husy, spolu s vodní nádrží. Kachny obvykle dosahují vahou masa kolem 3 kg.